Clever APA

  • Назва сорту: Clever APA
  • Стиль: APA (American Pale Ale)
  • Щільність початк. сусла (плато), °P: 16.0
  • Вміст алкоголю, %: 6.5
  • Гіркота, од. IBU: 30
  • Наявність: випито
  • Відпускна ціна броварні (1 літр): 70 грн.

Зелений ель та інші сорти крафтового пива можна придбати у фірмовій крамничці просто на броварні, за адресою вул. Курінного Чорноти, 2/1, Івано-Франківськ. Також можливе замовлення доставки “Новою Поштою” в інші міста за телефоном +38(067) 235-4691 або info@galba.com.ua .

Clever APA – спеціальне авторське аранжування на тему APA, сучасної американської крафтової відповіді англійському (а згодом і американському) IPA. Якщо двома словами, то це такий собі звичайний світлий ель, з дещо більшими за звичне охмелінням та карбонізацією. Зрозуміло, що вариться на американських хмелях, американських дріжджах та [бажано] північноамериканському двурядному солоді.

Зазвичай APA дещо світліший за IPA, має менше побічних продуктів бродіння, значно менше карамельних ноток аж до повної відсутності. Легший по тілу, більш збалансований та питкий, має менше гіркоти у балансі та алкогольної міцності. Хоча хмельовий смак є візитівкою стилю, але він дещо менш інтенсивний та гіркий, ніж в сесійних американських IPA. Фруктові дріжджові ефіри майже не відчуваються.

Додавання екстрактів шпинату та кропиви надає Clever APA цікавий колір а-ля “леприкон”, не такий інтенсивний, як за додавання до пива штучних барвників або спиртової витяжки помаранчу (солодкого помаранчового лікеру), втім, цілком органічного для інтер’єрів ірландських пабів, особливо на День Святого Петрика. На подив, трав’янистого смаку практично нема. Якщо бути точним, його взагалі нема (його б дало сухе охмеління), але суто психологічний ефект від зеленого кольору додає цікаве сприйняття післясмаку, коли хмельовий смак та гіркота відступають, як “кропивну свіжість”.

До речі, використання кропиви у якості інгредієнта пива не є чимось надто оригінальним – цей фокус практикували броварі з давніх давен. У сучасному крафтовому пивоварінні додавання кропиви практикується у якості дещо екзотичного експерименту, переважно як раз до Дня Святого Петрика, як альтернатива підфарбовуванню пива штучними барвниками. Зокрема кропив’яними лагерами якось у березні радували поціновувачів дві невеличких ровенських броварні. Також позаминулого року до Дня Святого Петрика експериментувала із шпинатом одна броварня з Броварів. І ось Вам нове аранжування APA від майстрів “Станіславської Гальби”. Зустрічайте, Clever APA – будь розумнішим!