Black Victory

  • Назва сорту: BLACK VICTORY
  • Стиль: FS (Foreign Stout)
  • Щільність початк. сусла (плато), °P: 18.0
  • Вміст алкоголю, %: 7.8
  • Гіркота, од. IBU: 25
  • Наявність: в наявності
  • Відпускна ціна броварні (1 літр): 80 грн

Стаут та інші сорти крафтового пива можна придбати у фірмовій крамничці просто на броварні, за адресою вул. Курінного Чорноти, 2/1, Івано-Франківськ. Також можливе замовлення доставки “Новою Поштою” в інші міста за телефоном +38(067) 235-4691 або info@galba.com.ua .

Black Victory (og-18.0, abv-7.8, ibu-25) – міцний стаут із додаванням гречки. Шикарний темний колір, складний ячмінно-солодовий смак і виразний післясмак холодної кави. Чудова альтернатива молочному стауту, але без нав’язливої карамельності. Повне тіло, міцний градус і витримана гіркота – це пиво смакує навіть ірландцям!

Появі дивної назви цей стаут завдячує історії маленької Айни, принцеси племені егбадо з народу йоруба у Західній Африці. Під час війни сім’я Айни була вирізана під корінь, і лише п’ятирічну принцесу через надзвичайну вроду лишили у живих, забравши бранкою до двору Гезо, короля Дагомеї. Очільник британської місії капітан Фредерік Форбс вмовив короля звільнити маленьку принцесу і відвіз її до Туманного Альбіону на вітрильнику “Бонетта”. Перший час дівчинка мешкала у сім’ї Форбса. Згодом, під іменем Сара Форбс Бонетта, вона була представлена Королеві Вікторії та Принцу Альберту. Королева прикипіла серцем до чорношкірої красуні. Вона сплатила її виховання та навчання і згодом Сара стала наперсницею королеви.

Коли Сара виросла, вона залишила Англію через клімат, перед тим вийшовши заміж за впливового чиновника Джеймса Дейвіса, члена законодавчого Зібрання Нігерії. Вони оселилися у Лагосі, де невдовзі в них народилася дочка Матільда. Королева стала її хресною матір’ю і дала їй при хрещенні своє ім’я. Після смерті від туберкульозу Сари Бонетти, Вікторія Матільда Дейвіс отримала від королеви чимале грошове утримання і виїхала на навчання до Англії. Там “Чорна Вікторія” познайомилася з Джоном Рендлом, вихідцем з С’єрра-Леоне, який зміг самотужки пробитися у Едінбургський університет, де здобував медичну освіту і згодом став першим чорношкірим дипломованим лікарем. Після закінчення Джоном навчання вони разом повернулися до Лагосу, де Джон переконав можновладного батька Вікторії видати її за нього. Згодом Джон Рандл став відомим політиком, меценатом та надзвичайно впливовою людиною, чиє ім’я закарбувалося в історії Нігерії. Також, як і ім’я його жінки, впливовою світської левиці, “Чорної Вікторії”.

А пиво… На той час саме Англія була найбільшим виробником пива у світі. Англійське пиво експортували у Європу та на інші континенти. Зрозуміло, що задоволення пити пиво з-за моря могли дозволити собі не всі, а доволі заможні родини. Аби пиво не скисало під час довгої подорожі морем, його робили міцнішим та більш щільним. Так народилися так звані “заморські” або “тропічні” стаути.

Зокрема, цінувальником “заморських” стаутів був і Джон Рендл, що після повернення з Щотландії до Африки привіз із собою звички до англійського одягу, їжі та напоїв, що він їх регулярно замовляв з Англії. Як часто, після прогулянки велосипедом вулицями Лагосу (Рендл був страсним велосипедистом і щоденно крутив педалі аж до смерті у 73-річному віці), лікар Джон Рендл виходив разом із Вікторією у сад, де на них вже чекало відерце із пляшкою міцного гречаного стауту у льоді. Джон розповідав коханій дружині про перші заплановані кроки у політиці, але “Чорна Вікторія” не слухала, а лише із загадковою посмішкою спостерігала, як копошиться у колисці маленька Бетті (названа на честь принцеси Беатрис, дочки королеви Вікторії) та задумливо крутила у руках келих із ароматним пивом.